Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Placówki

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Ilustracja do informacji: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP
Dziś w całej Polsce odbywają się rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Nie inaczej było również w Sławie, a dokładnie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych, bo tak od tego roku nazywa się sławska szkoła średnia. Zmiana nazwy placówki jest wynikiem reformy oświatowej, zmieniły się również lata nauki w liceum, technikum czy też szkołach branżowych. Na początku uroczystości poczet wprowadził sztandar szkoły, po czym odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42 Galeria zdjęć: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Edward Boks, który powitał zaproszonych gości, kadrę pedagogiczną, rodziców i uczniów. Poinformował również, że w tym roku społeczność szkolna do swego grona przyjęła ok. 150 pierwszoklasistów, którzy chwilę później złożyli uroczyste ślubowanie. Przy okazji dzisiejszej inauguracji uczniowie klas mundurowych otrzymali odznaczenia od ppłk Zbigniewa Janusza przedstawiciela 5 Lubuski Pułk Artylerii. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do klas, by wspólnie omówić kwestie organizacyjne.

Tydzień dziecka w Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Sławie

Ilustracja do informacji: Tydzień dziecka w Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Sławie
Dziś wychowawcy zapewnili swoim podopiecznym masę atrakcji. Od rana trwało malowanie twarzy, następnie dzieci ze wszystkich grup zostały zaproszone na spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Sławie, który pokazał im radiowóz.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

34 Galeria zdjęć: Tydzień dziecka w Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie

Po czym na placu wypuszczone zostały gołębie pocztowe z Oddział Sława, co sprawiło dzieciom nie lada frajdę. W przedszkolu pojawili się także strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie, krótko opowiedzieli o swojej pracy i pokazali swój wóz oraz jego wyposażenie. Ostatnim etapem dzisiejszego dnia było wspólne wyjście wszystkich grup na lody nad Jeziorem.

Przyroda i ekologia w Gminie Sława

Ilustracja do informacji: Przyroda i ekologia w Gminie Sława
Szczegóły konkursu i regulamin w załączniku.

Załączniki

 • DOC Rozmiar: 37 KiB Ilość pobrań: 153

  Pobierz
 • DOCX Rozmiar: 24.1 KiB Ilość pobrań: 89

  Pobierz
 • DOCX Rozmiar: 18.2 KiB Ilość pobrań: 44

  Pobierz
 • DOCX Rozmiar: 18.1 KiB Ilość pobrań: 44

  Pobierz

Pieniądze na oświatę

Ilustracja do informacji: Pieniądze na oświatę
Gmina Sława wraz ze Szkołami Podstawowymi w Ciosańcu i w Krzepielowie pozyskała dofinansowanie na wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne w nowo wybudowanych salach sportowych i rozbudowanych placówkach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Pieniądze na oświatę

 W ramach zwiększenia subwencji oświatowej Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało dofinansowanie w wysokości 80 tysięcy złotych do podziału na dwie szkoły. Na początku sierpnia z subwencji oświatowej Gmina Sława pozyskała 72 tysiące na doposażenie Szkoły Podstawowej w Starym Strączu w pomoce dydaktyczne na zajęcia z biologii, geografii, chemii i fizyki. Przyznane środki przyczynią się znacznie do zwiększenia jakości szkolnych zajęć sportowych i na lekcjach tematycznych w miejscowościach wiejskich.

Pasowanie na przedszkolaków

Ilustracja do informacji: Pasowanie na przedszkolaków
Dzień 16 listopada pozostanie na długo w pamięci podopiecznych Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

45 Galeria zdjęć: Pasowanie na przedszkolaków

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód jak dużo potrafią. Były piosenki, wierszyki i taniec. Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie, obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom. Następnie wychowawczyni grupy dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

W Krzepielowie upamiętnili Jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości

Ilustracja do informacji: W Krzepielowie upamiętnili Jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości
W piątek 9 listopada 2018 r. odbyła się akademia związana z uroczystością 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość poprzedziła msza święta, po której obecni udali się na salę wiejską. O godzinie 11.11 po sygnale danym przez strażaków odśpiewano cztery zwrotki hymnu, a następnie uczniowie starszych klas zatańczyli poloneza. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Uroczystość w Krzepielowie

W montażu słowo – muzycznym wychowankowie szkoły podstawowej bardzo sugestywnie przedstawili przyczyny utraty niepodległości i heroiczną walkę Polaków o jej odzyskanie. Obchody uświetnił również Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca, którego członkowie zatańczyli krakowiaka i zaśpiewali pieśni patriotyczne. Osobom obecnym na uroczystości apel bardzo się podobał, a w niejednym oku zakręciła się łza.

Biało-czerwony przemarsz

Ilustracja do informacji: Biało-czerwony przemarsz
Ulicami Sławy biało- czerwonym pochodem przeszli podopieczni Happy House - Szkoła Podstawowa / Centrum Językowe. Przez całą trasę uczniowie śpiewali piosenki patriotyczne, legionowe i Mazurka Dąbrowskiego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33 Galeria zdjęć: biało-czerwony marsz

Mieli ze sobą flagi, baloniki i wiele gadżetów w barwach narodowych. W ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości młodzi Sławianie wzięli udział w akcji Niepodległa do Hymnu! ????????
KiedyMyŻyjemy
Dumni z Polski

Powiatowe rozgrywki badmintonowe

Ilustracja do informacji: Powiatowe rozgrywki badmintonowe
Wczoraj w hali sportowej przy ZSP w Sławie rozegrany został Powiatowy Turniej w Badmintona. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy. Dzieci rozgrywały mecze systemem każdy z każdym, najlepsze dwie osoby w swoich grupach zagrały w półfinałach. Gdzie wytypowani zostali finaliści, a później zwycięzcy rywalizacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32 Galeria zdjęć: Powiatowe rozgrywki badmintonowe

Klasyfikacja dziewcząt z klas podstawowych 1-4: 
I miejsce - Wiktoria Walkowiak
II miejsce - Natalia Grześkowiak
III miejsce - Katia Kowalewska
IV miejsce - Julia Modrzejewska 
Klasyfikacja chłopców z klas podstawowych 1-4:
I miejsce - Marcin Budzyna
II miejsce - Paweł Bogdanowicz
III miejsce - Adam Mania
Klasyfikacja dziewcząt z klas podstawowych 5-8 i 3 gimnazjum:
I miejsce - Eryka Król
II miejsce - Michalina Siemczyk
III miejsce - Nikola Włodarczak
Klasyfikacja chłopców z klas podstawowych 5-8 i 3 gimnazjum:
I miejsce - Kajetan Siemczyk
II miejsce - Maciej Dengusiak 
III miejsce - Dawid Prozorowski

Dzień patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie

Ilustracja do informacji: Dzień patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie
Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej, oficjalnej, podopieczni sławskiej placówki zaprezentowali krótką lekcję historii o życiu i dorobku Dezyderego Chłapowskiego. Uczniowie klasy pierwszej mundurowej złożyli uroczyste ślubowanie. W drugiej mniej oficjalnej części uczniowie mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat patrona. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20 Galeria zdjęć: Dzień patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie

W turnieju „Jeden z dwunastu” zwyciężył Paweł Bajon (I SB b), drugie miejsce zajęła Karolina Drewło (I TL), trzecie Daniel Borowicki (I TL). Na zakończenie obchodów nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi do nowej pracowni logistycznej. Zakup komputerów i mebli biurowych jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława”. Następnym elementem projektu będzie uruchomienie pracowni gastronomicznej. Ponadto w ramach projektu odbywają się kursy, szkolenia i staże dla uczniów.
 
 

Uroczystość Otwarcia Hali Sportowej

Ilustracja do informacji: Uroczystość Otwarcia Hali Sportowej
W czwartek 13 września w Ciosańcu uroczyście otwarto nowo wybudowaną halę sportową. Pierwszym punktem uroczystości było przywitanie gości przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciosańcu Bogusławę Olszewską, następnie zaprezentowano zdjęcia z budowy obiektu sportowego. Delegacja podopiecznych placówki uroczyście otworzyła sale, przecinając symbolicznie wstęgę. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

62 Galeria zdjęć: Uroczystość Otwarcia Hali Sportowej

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali Burmistrzowi Sławy Cezaremu Sadrakule oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciosańcu Bogusławie Olszewskiej sukcesu, jakim jest powstanie tak okazałego obiektu. Dyrektor placówki, wraz z włodarzem gminy podziękowali również wykonawcy inwestycji, Januszowi Borowiakowi za rzetelne i przedterminowe wykonanie inwestycji. Proboszcz parafii poświęcił hale i odmówił modlitwę. Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, uczniowie zaprezentowali układy taneczne, pokaz żonglerki przedstawił Adrian Duszak. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez radę rodziców.
1 2


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl