Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Dla inwestora

Nowy chodnik na SCKiW

Ilustracja do informacji: Nowy chodnik na SCKiW
Zakończono prace nad budową chodnika na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW. Powstały ciąg komunikacyjny o długości ok. 100 metrów i szerokości 1,5 metra ma za zadanie połączyć pole namiotowe i caravaningowe z nową plażą. Znacznie ułatwi on gościom i osobom korzystającym z bazy noclegowej SCKiW dojście na plażę, a plażowiczom umożliwi dotarcie do sanitariatów po utwardzonej ścieżce.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Chodnik na SCKiW

Część Parku Miejskiego zamknięta

Ilustracja do informacji: Część Parku Miejskiego zamknięta
W związku z realizowanym zadaniem pn. „Rewaloryzacja Parku Miejskiego” od 5 listopada tzw. część miejska parku staje się placem budowy. Obszar ten zostaje całkowicie wyłączony z użytkowania na czas zakończenia prac budowlanych. Zakaz wstępu dotyczy terenu od bramy wejściowej przy Starym Rynku, aż do wyjścia na plażę oraz wszystkich ścieżek na tej części. Planowany czas ponownego przywrócenia tego obszaru do użytku to koniec sierpnia 2020 roku. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.

Powstanie nowa droga w Bagnie

Ilustracja do informacji: Powstanie nowa droga w Bagnie
W ubiegłym tygodniu przekazany został teren budowy, na którym pojawi się nowa nawierzchnia. Nowy odcinek połączy dwie główne drogi w miejscowości. Projekt ten ma na celu poprawę stanu technicznego oraz podniesienie komfortu użytkowania. Zakres opracowania dotyczy odcinka o długości 209,85 metra. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Powstanie nowa droga w Bagnie

W ramach tego zadania powstanie 209 metrów utwardzonej drogi o szerokości 4 metrów. Projekt ten jest kolejną inwestycją, która zostanie zrealizowana w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Jest to pierwszy projekt drogowy w naszej gminie wykonany w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą inwestycji jest firma Usługi Ogólnobudowlane Piotr Zygmanowski z Perkowa.

Remont drogi w Lubogoszczy

Ilustracja do informacji: Remont drogi w Lubogoszczy
We wtorek 5 listopada br. droga wojewódzka nr 278 (odcinek wzdłuż Lubogoszczy) w godzinach od 8:00 do 11:30 zostaje całkowicie zamknięta. Prosimy stosować się do wyznaczonych objazdów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Remont drogi w Lubogoszczy

Przypominamy, że na drodze wojewódzkiej nr 278 trwa remont drogi. W tym miejscu odnowiony zostanie dywanik asfaltowy. Sfrezowano już istniejącą nawierzchnie na głębokość średnio 5 cm, następnym etapem będzie ułożeniu warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. W miejscu największych zapadnięć konstrukcja drogi zostanie wymieniona na nową. Pobocza zostały już wyregulowane, wzdłuż nich ułożono również krawężniki drogowe. W miejscowości aktualnie prowadzony jest ruch wahadłowy. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Gmina Sława partycypuje w kosztach inwestycji, dokładając do budowy drogi wojewódzkiej 100 tysięcy złotych z budżetu własnego.

Siłownia pod chmurką w Przybyszowie

Ilustracja do informacji: Siłownia pod chmurką w Przybyszowie
Wczoraj na boisku w Przybyszowie wykonano siłownię plenerową. Przypomnijmy, że inwestycja ta wykonana została w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Projekt w strefie małych wsi zajął drugie miejsce, a zagłosowało na niego dokładnie 176 mieszkańców naszej gminy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7 Galeria zdjęć: Siłownia pod chmurką w Przybyszowie

W ramach zadania postawiono 8 urządzeń tj. jeździec wolnostojący, biegacz wolnostojący, orbitrek, wyciąg górny, twister + wahadło, steper + odwodziciel, wioślarz wolnostojący i prasa nożna pojedyncza. Wartość robót wyniosło 18.725,91 zł brutto. Wykonawcą inwestycji był Zakład Produkcyjno-Usługowy „ROMEX” sp. z o.o. z Bydgoszczy.

„Osiedle Aleja Dębowa” gotowe

Ilustracja do informacji: „Osiedle Aleja Dębowa” gotowe
Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie inwestycji mieszkalno-usługowej ZWiK Sława przy ul. Henryka Pobożnego. Budynek powstał nieopodal centrum Sławy, zapewniając tym samym wygodny dostęp dla wszystkich zainteresowanych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19 Galeria zdjęć: „Osiedle Aleja Dębowa” gotowe

Na parterze budynku znajduje się nowoczesny punkt obsługi klientów, a tuż obok powstało 31 pięknych, jednopoziomowych mieszkań, z czego 10 z nich służyć będzie jako mieszkania komunalne. Po 16 miesiącach budowy, pierwszy tego typu budynek w naszej gminie został oddany do użytku. Na początku listopada klucze do swoich mieszkań otrzymają wszyscy mieszkańcy tego nowo powstałego bloku.

Plac budowy przekazany

Ilustracja do informacji: Plac budowy przekazany
Wzdłuż parku, przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego powstanie nowy bezpieczny trakt spacerowy o długości ok. 263 metrów i szerokości 4 metrów. Stanie tam również 11 słupów oświetleniowych. Remont dotyczy odcinka od ośrodka Passat (skrzyżowanie ul. Odrodzonego Wojska Polskiego z ul. Parkową) w kierunku centrum do wysokości skweru z pomnikami. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Chodnik w Sławie

Jest to pierwszy etap inwestycji przebudowy tej ulicy. Wykonawcą chodnika jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa - wartość zadania opiewa na kwotę 222.828,43 zł brutto. Natomiast wykonawcą oświetlenia wzdłuż ciągu pieszego jest firma Elektroinstal - Paweł Smużniak ze Wschowy - koszt tej części prac to 56.663,64 zł brutto.

Oświetlenie ścieżki

Ilustracja do informacji: Oświetlenie ścieżki
Przy chodniku wzdłuż Stadionu Miejskiego im. Zbigniewa Gołembskiego. Stanęło tam 5 nowych słupów oświetleniowych. Łącznik ulicy Ogrodowej i targowiska jest często używanym przejście, dlatego jego oświetlenie było tak ważne.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Oświetlenie ścieżki

W parku trwają prace

Ilustracja do informacji: W parku trwają prace
W ramach umowy podpisanej w maju tego roku w Parku Miejskim w Sławie prowadzone są prace. Rewaloryzacja parku obejmuje m.in. wymianę nawierzchni parkowych z ziemnych na żwirowe, remont mostka nad ciekiem wodnym, remont kładki dla pieszych, nasadzenia i pielęgnację zieleni wraz z budową infrastruktury związanej z ochroną siedlisk przyrodniczych, wykonanie bramy wejściowej do parku, montaż oświetlenia, tabliczek informacyjnych o charakterze dendrologicznym na wybrane drzewa okazowe z kodami QR Code. W tej chwili trwają prace ziemne, podczas których położona zostanie sieć kabli pod oświetlenie i monitoring.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Rewaloryzacja

Badają grunt pod budowę drogi

Ilustracja do informacji: Badają grunt pod budowę drogi
Zarząd Dróg Wojewódzki w Zielonej Górze zlecił specjalistyczne badania pod budowę obwodnicy Sławy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 278 – Etap II. Przy użyciu sondy CPT pracownicy laboratorium drogowego ze Szczecina sprawdzają grunt. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Badanie gruntu

Badanie pozwoli określić stopień plastyczności, stopień zagęszczenia gruntu oraz wytrzymałość na ścinanie w warunkach bez odpływu. Za pomocą wzorów pracownicy będą mogli obliczyć spójność i kąt tarcia, a także moduł odkształcenia gruntu. Wyniki badań są niezbędne do opracowania strategii projektowej drugiego etapu sławskiej obwodnicy.
1 2 3 4 5 6 ... 21

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl