Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Dyniowy piknik za nami

Ilustracja do informacji: Dyniowy piknik za nami
W minioną niedzielę na placu przy sławskim Domu Kultury odbyła się siódma już edycja festynu rodzinnego pn. Dyniowy zawrót głowy. Event z dynią w tle kolejny raz zgromadził liczną grupę mieszkańców Sławy i okolic. Pogoda dopisała, a organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich uczestników imprezy. Od rzeźbienia w dyni, robienia korali z owoców jesiennych, malowania twarzy, sztafety rodzinnej po sprawdzanie swoich sił w krojeniu cebuli. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie spośród licznych konkursów i zabaw.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

73 Galeria zdjęć: Dyniowy zawrót głowy

Pyszne dyniowe potrawy i ciasta z dyni serwowały Koło Gospodyń Wiejskich z Lipinek, Koło Gospodyń Wiejskich „Pasja” z Radzynia, a przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca Michała Krechowca z Krzepielowa wystawili stoisko z własnoręcznie przygotowanymi wiankami.
Dla najmłodszych plenerową sztukę pt. „Zaczarowany młynek” wystawił Studio Teatralne Krak-Art z Krakowa. Przy okazji pikniku oryginalne przetwory domowe (nie tylko z dyni) oceniło jury. Komisja konkursowa w składzie: Tomasz Krzymiński, Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW — Przewodniczący jury, Ks. Jerzy Ślusarczyk – Proboszcz Parafii pw. św. M. Archanioła w Sławie, Izabela Jaworska – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sławie drogą degustacji wyłoniła zwycięzców.
I miejsce za Dżem dyniowy z galaretką cytrynową dla Anny Szczuckiej ze Sławy (Nagroda: Siekacz do czosnku i cebuli oraz wyciskacz do cytryn ufundowane przez Dyrektora SCKiW, książka kucharska i poduszka podróżna ufundowane przez anonimowego darczyńcę),
II miejsce za Marmoladę owocową dla Elżbiety Sowińskiej z Lipinek (Nagroda: Szczypce do słoików ufundowane przez Dyrektora SCKiW, lampion ufundowany przez właścicielkę Kwiaciarni „Ładne kwiatki” Małgorzatę Cichońską oraz książka kucharska i podkładka silikonowa ufundowane przez anonimowego darczyńcę),
III miejsce za Dżem jagodowy dla Władysławy Dwornickiej z Lipinek (Nagroda: Rękawice kuchenne ufundowane przez Dyrektora SCKiW oraz książka kucharska i zaparzacz do herbaty ufundowane przez anonimowego darczyńcę).
Po prezentacji 9 przetworów wytrawnych jury postanowiło przyznać:
I miejsce za Smarowidło z podgrzybkami dla Bronisławy Głąb z Radzynia (Nagroda: Suszarka do sałaty i nożyczki do ziół ufundowane przez Dyrektora SCKiW oraz książka kucharska i poduszka podróżna ufundowane przez anonimowego darczyńcę),
II miejsce za Ogórki w pomidorach dla Jolanty Malcher z Ciosańca (Nagroda: Minutnik kuchenny ufundowany przez Dyrektora SCKiW, lampion ufundowany przez właścicielkę Kwiaciarni „Ładne kwiatki” Małgorzatę Cichońską oraz książka kucharska i podkładka silikonowa ufundowane przez anonimowego darczyńcę),
III miejsce za Zupę dyniową z grzankami i pietruszką dla Anny Szczuckiej ze Sławy (Nagroda: Rękawica kuchenna silikonowa ufundowana przez Dyrektora SCKiW oraz książka kucharska i zaparzacz do herbaty ufundowane przez anonimowego darczyńcę).
Tradycyjnie ocenie zostały poddane owoce dyni. W tym roku było ich 12, spośród których nagrodę za największą dynię otrzymał Grzegorza Michalaka z Nowego Strącza – dynia o średnicy 186 cm. (Nagroda: Suszarka do owoców, grzybów i warzyw ufundowana przez Burmistrza Sławy oraz deska do prasowania ufundowana przez firmę J&L Leszek Kijowski w Sławie). Na zakończenie krótki recital zagrał Henryk Cyran — instruktor muzyczny sławskiego Domu Kultury.
Tegoroczny jesienny piknik upłynął w wesołej atmosferze, pełen jesiennych barw stał się świetnym pomysłem na niedzielny, zdrowy wypoczynek, bo przecież sama dynia to zdrowe warzywo pełne witamin i coraz bardziej popularne.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją


 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl